سه شنبه 2 بهمن 1397 Tuesday 22 January 2019 15 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

اختصاص اعتبار لازم جهت تکمیل هرچه سریعتر ساختمان جدید بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) اراک/ضرورت احداث بیمارستان سوانح سوختگی در استان مرکزی

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: استقرار نیروگاه خنداب و صنایع نفتی در استان مرکزی، احداث بیمارستان سوانح سوختگی را ضرورت بخشیده که سازمان انرژی اتمی در این مورد اعلام مشارکت کرده است.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
اختصاص اعتبار لازم جهت تکمیل هرچه سریعتر ساختمان جدید بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) اراک/ضرورت احداث بیمارستان سوانح سوختگی در استان مرکزی

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر علی اکبر کریمی در دیدار با دکتر علی صدرالسادات معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افزود: استان مرکزی در حوزه تخت های بیمارستانی با کمبود شدید مواجه است و از نظر کمبود تخت بعد از استان البرز بیشترین مشکل را در کشور دارد.

وی اظهار داشت: طرح توسعه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک هم اکنون نیمه تمام است و هنوز ۲۰ میلیارد تومان از اعتباری که مقرر بود در سال گذشته به این طرح اختصاص یابد انجام نشده که می طلبد پیگیری لازم برای تامین اعتبار آن صورت گیرد، چرا که هم اکنون پیمانکاران این طرح ۱۵ میلیارد تومان مطالبه دارند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در مورد اعتبارات سال جاری پروژه های بهداشت و درمان استان مرکزی که تعهد شده، تاکنون کمتر از یک درصد تحقق یافته و باید موضوع بیمارستان ولیعصر(عج) اراک با توجه به مراجعه بیماران از استان های همجوار مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی خاطرنشان ساخت: مساله دیگر کمبود بیمارستان سوانح سوختگی با توجه به صنعتی بودن استان مرکزی و استقرار نیروگاه هسته ای و... است، در این رابطه سازمان انرژی اتمی بخشی از اعتبار این موضوع را تقبل کرده و نیازمند همکاری بیشتر برای تحقق آن هستیم.

دکتر کریمی ادامه داد: ساختمان فعلی بیمارستان زنان و زایمان اراک نیز فرسوده است که باید فکری برای آن صورت بگیرد و همچنین کمبود وجود بیمارستان بیماران اعصاب و روان در استان احساس می شود.

وی اضافه کرد: آمار بیماران سرطانی استان مرکزی بالا است و در تنها بیمارستان تخصصی سرطان استان که در اراک مستقر است همواره کمبود تخت وجود دارد و بیماران در صف بستری هستند، که طرح توسعه این مجموعه گره گشای مشکلات این بخش است ولی برای ارایه خدمات به یکصد پرستار نیز نیاز دارد که برای جذب آن نیاز به کمک وزارت بهداشت است.

ضرورت شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بخش بهداشت و درمان کشور

نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر عدم تدوین فرصت های سرمایه گذاری در بخش بهداشت و درمان کشور موجب بروز مشکل در این زمینه شده و در حقیقت آگاهی نداریم که دقیقا در هر استان چه کمبود ها و نیازهایی در حوزه بهداشت و درمان وجود دارد که می توان در آن سرمایه گذاری کرد.

وی افزود: در این زمینه باید از منابع عظیم بخش خصوصی بهره گرفت، چرا که منابع دولتی محدود است و از سوی دیگر باید بهره وری افزایش یابد.

دکتر کریمی اظهار داشت: در برخی بیمارستان ها در کشور شاهد تخت های خالی متعدد و در برخی دیگر با کمبود شدید تخت مواجه هستیم؛ که باید مدیریت مناسبی در این زمینه صورت پذیرد.

وی بیان کرد: یکی از انتقادات به طرح تحول سلامت اقتصادی نبودن این طرح بود و موجب شد با تقاضای غیرمنطقی مواجه شویم در حالی که می توانستیم میزان پرداختی مردم را متعادل کنیم تا دولت بتواند بار آن را تحمل کند.

نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: در حقیقت باید نگاه اقتصادی در بخش بهداشت و درمان حاکم شود تا هم هزینه های دولت کاهش یابد و هم زمینه رضایتمندی مردم فراهم شود.

دکتر کریمی در پایان گفت: همچنین در حوزه پیشگیری از بیماری ها، باید کارها به بخش خصوص سپرده شود چراکه نیاز است در حوزه پیشگیری و ارتقای بهداشت نیز قدم های جدی برداریم.

Template Design:Dima Group