سه شنبه 2 بهمن 1397 Tuesday 22 January 2019 15 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

پیگیری مجمع نمایندگان برای عبور آزاد راه تهران جنوب از استان مرکزی

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: عبور آزادراه تهران به جنوب از حوزه استحفاظی راه‌های استان مرکزی موجب تقویت همگرایی در بین شهرهای این استان خواهد شد.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
پیگیری مجمع نمایندگان برای عبور آزاد راه تهران جنوب از استان مرکزی

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علی اکبر کریمی در تشریح جزئیات نشست بررسی روند پیشرفت و مشکلات راه‌های اراک،خنداب و کمیجان که با حضور مسئولان راه و شهرسازی، نمایندگان سازمان برنامه و بودجه و فرمانداری اراک برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه با هدف مرور و بررسی آخرین وضعیت راههای مواصلاتی حوزه انتخابیه و در راستای وظیفه نظارتی نمایندگان مجلس که باید پیگیر کیفیت و روند اجرای پروژه‌ها باشیم، برگزار شد.

وی با اشاره به اجرای پروژه مهم کنارگذر شمالی اراک گفت: خوشبختانه این پروژه با تصویب دولت در قالب یک پروژه سرمایه گذاری توسط شرکت جهاد نصر اراک در حال اجراست و به طول 62 کیلومتر و با سرمایه‌گذاری بیش از 350 میلیارد تومان انجام می شود که 30 درصد از محل اعتبارات دولتی و مابقی توسط شرکت سرمایه گذار تامین خواهد شد.

کریمی گفت: با اجرای این پروژه شاهد کاهش ترافیک شهر اراک به ویژه وسایط نقلیه سنگین بوده و نقش تاثیرگذاری در کاهش آلاینده های کلانشهر اراک ایفا خواهد کرد.

وی ادامه داد: این کنارگذر بخشی از آزاد راه سراسری تهران – اندیمشک است که توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در حال اجراست و امیدواریم عملیات اجرایی قطعه اراک به سمت خرم آباد که از شهرستان شازند عبور خواهد کرد به زودی آغاز شود.

این نماینده مردم در خانه ملت با اشاره به وجود دو گزینه برای اتصال اراک به تهران گفت: گزینه اول محور اراک به سمت سلفچگان و قم و نهایتا به تهران و گزینه دوم محور اراک به سمت فراهان و آشتیان و نهایتا تفرش و ساوه است که پیشنهاد ما عبور این مسیر از درون استان و اجرایی شدن گزینه دوم است که مطالعات لازم صورت گرفته است که هم به لحاظ کاهش مسیر و هم به لحاظ توسعه منطقه‌ای و همگرایی شهرستان‌های استان بسیار تاثیرگذار است.

وی بیان کرد: امیدواریم با پیگیری مجمع نمایندگان استان و جذب سرمایه گذار، آزادراه تهران - جنوب از درون استان عبور کند که آثار و برکات بسیاری را در تکمیل زیرساخت‌ها و اهداف توسعه‌ای استان دربرخواهد داشت.

کریمی در ادامه پیگیری راههای شهرستان را از دیگر محورهای این نشست بیان کرد و گفت: پیگیری راه دسترسی اراک به خنداب از محور روستاها در مسیر این محور صورت گرفت و قرار شد مطالعات تکمیلی صورت گیرد تا بتوان این محور را با استفاده از اعتبارات ملی فعال کرد.

وی به پیشرفت قابل ملاحظه محور اراک فرمهین به طول 43 کیلومتر نیز اشاره کرد و گفت: با برطرف کردن مشکلات تملک در این محور سرعت اجرایی شدن پروژه بیشتر خواهد شد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در خانه ملت، کاهش مسافت بین اراک با محلات با ایجاد یک راه دسترسی را مورد تاکید قرار داد و افزود: رویکرد ما دسترسی آسان مرکز استان به شهرستان ها و روستاهای تابعه است تا ضمن تقویت همگرایی در سطح استان بستر توسعه متوازن فراهم شود.

وی با اشاره به اقدامات ارزشمندی که در حوزه راههای استان از سوی اداره کل راه و شهرسازی صورت گرفته است، گفت: نمایندگان مجلس نیز به جد به دنبال جذب اعتبارات ملی برای تسریع در اجرای طرح‌ها هستند.

http://markazi.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=91920

Template Design:Dima Group