دوشنبه 1 بهمن 1397 Monday 21 January 2019 14 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

تکمیل کنار گذر شمالی نقش محوری در کاهش آلودگی هوا اراک دارد

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل کنار گذر شمالی اراک نقش محوری در کاهش آلودگی و ترافیک این شهر دارد.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
تکمیل کنار گذر شمالی نقش محوری در کاهش آلودگی هوا اراک دارد

علی اکبر کریمی روز پنج شنبه در نشست بررسی روند پیشرفت و مشکلات راه های اراک، خنداب و کمیجان با مسئولان اداره کل راه و شهرسازی و نمایندگان سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی، افزود: طرح کنار گذر شمالی اراک به طول 62 کیلومتر و با اعتباری بالغ بر سه هزار و 500 میلیارد ریال در حال اجرا است که 30 درصد اعتبار مورد نیاز این طرح توسط دولت و 70 درصد آن توسط سرمایه گذار تامین می شود.

وی ادامه داد: این محور قسمتی از آزاد راه تهران- اندیمشک است که اجرای آن نقش مهمی در کاهش آلودگی و ترافیک شهر اراک و عبور کامیون های عبوری از این کلانشهر در این محور بر عهده دارد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، از آغاز عملیات اجرای محور اراک- خرم آبادی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این مسیر از شازند عبور می کند و نقش مهمی در ارتباط و همگرایی هرچه بیشتر مناطق این شهرستان به همراه دارد.

کریمی ادامه داد: در مسیر اراک به سمت تهران این محور نیز 2 محور اراک- سلفچگان و قم و محور شهرستان های فراهان- آشتیان و تفرش پیش بینی شده است که مسیر دوم این محور برای ایجاد همبستگی و همگرایی هرچه بیشتر این مناطق با یکدیگر مورد نظر مجمع نمایندگان استان مرکزی است.

وی افزود: بر اساس مطالعات شهرستان های فراهان- آشتیان و تفرش علاوه بر ایجاد همبستگی، دسترسی آسان این شهرستان ها به مرکز استان کاهش مسیر و توسعه این مناطق را به همراه دارد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی آخرین وضعیت راه های این حوزه انتخابیه از جمله محور ارتباطی اراک - خنداب، اراک - فرمهین و محور روستایی اراک - محلات از دیگر محورهای مورد بررسی در این نشست بود.

http://www.irna.ir/fa/News/82740526

Template Design:Dima Group